Български
Čeština
Dansk
Eesti
Suomi
Français
Deutsch
Ελληνικά
Magyar
Italiano
Latviski
Lietuvių
Nederlands
Norsk
Polski
Português
Română
Русский
Slovenčina
Slovenščina
Español
Svenska
Türkçe
English
Українська

Perugia - Co vidět

Historické centrum města: Objevte kouzlo historického srdce Perugie. Procházet se starobylými uličkami historického centra Perugie je jako vstoupit do nádherně utkaného gobelínu historie. S každým krokem jste vtahováni hlouběji do doby, která šeptá příběhy dávných časů. Středověké kouzlo města je přímo hmatatelné, oblouky, schodiště a úzké uličky slouží jako okna do příběhové minulosti. Každá odbočka odhaluje tajná nádvoří a okouzlující náměstí, která žijí ozvěnami živé historie. Je to víc než jen procházka, je to nádherná cesta časem, kde každé zákoutí skrývá nový, úchvatný objev.

Palazzo dei Priori: Vstupte do Palazzo dei Priori, architektonického skvostu, který vám nejen vyrazí dech, ale také vás přenese přímo do srdce slavné minulosti Perugie. Tato budova pocházející ze 13. století je nejen působivou památkou v bohaté italské architektonické krajině, ale slouží také jako velkolepé plátno vyprávějící o historické nádheře města. V jejích úctyhodných zdech se nachází Národní galerie Umbrie, absolutní útočiště pro milovníky umění, kde každé renesanční mistrovské dílo odkrývá jedinečnou kapitolu uměleckého lesku a kulturní hloubky. A nejde jen o umění - samotný Palazzo se svými majestátními sály a nádherně zdobenými komnatami nabízí poutavý pohled do politických a společenských spletitostí středověku. Není to jen návštěva, je to požitek z historie a umění, zabalený do elegance italského dědictví.

Fontana Maggiore Ponořte se do kouzla Perugie u Fontany Maggiore, podmanivé středověké kašny, která je ústředním bodem náměstí Piazza IV Novembre, pulzujícího srdce tohoto okouzlujícího města. Kašna zdobená složitými sochami, které umně kombinují biblická vyprávění a znamení zvěrokruhu, není jen vodotryskem, ale i kusem živé historie a svědectvím umělecké vytříbenosti minulé éry. Když voda v kašně tančí a hraje, nemůžete si pomoct, ale cítíte se spojeni s generacemi, které se kolem tohoto místa shromažďovaly, což z něj činí nadčasové místo setkávání pro místní obyvatele i návštěvníky.

Perugijské podzemí Ponořte se do skrytých hlubin Perugie a navštivte její fascinující podzemní město, labyrint tunelů a komnat, které se nachází pod historickým centrem a jehož každá odbočka odkrývá vrstevnatou tapiserii perugijské minulosti. Tento podzemní průzkum není jen prohlídkou, je to dobrodružství v srdci historie města, kde každá skrytá chodba a tlumeně osvětlená místnost šeptá tajemství dávno minulých časů a nabízí jedinečně důvěrný pohled na život, který kdysi pulzoval pod rušnými ulicemi nad městem.

Rocca Paolina, kdysi mohutná pevnost ze 16. století, která dnes ve svých částečných troskách šeptá příběhy z minulosti, nabízí svými sugestivními podzemními chodbami cestu časem. Když se budete proplétat těmito stinnými chodbami, nebudete jen prozkoumávat starobylou stavbu, ale vstoupíte do příběhu protkaného intrikami a historií. Vzduch houstne ozvěnou kroků z minulých staletí a každý kámen a klenba v sobě skrývají příběh, takže procházka po Rocca Paolina se pro vás stane pohlcujícím zážitkem do bouřlivé historie Perugie, kde každý kout odhaluje novou, skrytou kapitolu dávných časů.

Umbrijské národní archeologické muzeum Objevte Umbrijské národní archeologické muzeum, zasazené do historických zdí bývalého kláštera San Domenico, místo, kde se uprostřed posvátných sálů zastavil čas. Toto muzeum není pouhým skladištěm artefaktů, je to cesta dějinami, v níž se nachází mimořádná sbírka etruských a římských pokladů, které vypovídají o dávných civilizacích a zapomenutých epochách. Při procházce jeho galeriemi vypráví každý artefakt, od jemné keramiky až po nápisy na kamenech, svůj příběh a zve vás ke spojení s dávnou minulostí a k obdivu bohaté kulturní tapiserie utkané těmi, kdo chodili po zemi dávno před námi.

Perugia - Kde se ubytovat

Perugia - Co nakupovat

Čokoláda a sladkosti: Perugia, proslulá svými vynikajícími čokoládovými bonbony, zejména proslulou čokoládovnou Baci Perugina, je rájem pro milovníky sladkého. Tyto čokolády, které jsou pro návštěvníky nezbytným nákupem, ztělesňují bohaté chutě regionu. Kromě Baci nabízejí městské cukrárny nepřeberné množství dalších místních a řemeslných čokolád a sladkostí. Každý obchod v Perugii je příjemným objevem a nabízí širokou škálu lahůdek, které odrážejí dlouholetou tradici výroby čokolády ve městě.

Umbrijské lanýže: Umbrie, region proslulý svými vynikajícími lanýži, představuje v Perugii kulinářský poklad s řadou lanýžových výrobků. Od bohatě ochucených olejů a aromatických omáček až po odborně konzervované lanýže - tyto lahůdky jsou ideální pro ty, kteří si chtějí kousek italské gastronomické dokonalosti odvézt domů. Každý výrobek nabízí jedinečný způsob, jak poznat autentické a charakteristické chutě umbrijské kuchyně, a je tak nezbytným doplňkem pro gurmány i zvídavé cestovatele.

Místní vína: Okolí Perugie je proslulé výrobou výjimečných vín, mezi nimiž vynikají odrůdy Orvieto a Sagrantino di Montefalco. Pro milovníky vína nebo ty, kteří chtějí ochutnat víno z tohoto regionu, je návštěva místní enotecy (vinotéky) příjemným zážitkem. Zde si můžete vybrat z řady těchto kvalitních vín, která jsou ideální pro odvoz domů jako suvenýr nebo jako pozorný dárek. Každá láhev nabízí jedinečný pohled na bohaté vinařství Umbrie a je nezapomenutelnou a vkusnou památkou na vaši návštěvu Perugie.

Keramika a hrnčířství: Dlouholetá tradice výroby keramiky v Umbrii je živě zastoupena v Perugii a okolních městech, kde návštěvníci mohou objevit široký výběr nádherně zpracované, ručně malované keramiky. Tyto nádherné kousky, od zdobených váz až po půvabné stolní nádobí, nejsou jen užitkovými předměty, ale uměleckými díly, která ztělesňují umělecké dědictví regionu. Výběr některé z těchto keramických výrobků na památku představuje trvalou a hmatatelnou připomínku vaší cesty a zachycuje podstatu umbrijského řemesla a stylu.

Místní vína: Malebná oblast v okolí Perugie je vyhlášená svými vynikajícími víny, včetně vyhlášených vín Orvieto a Sagrantino di Montefalco. Návštěva místní enotecy (vinotéky) nabízí nádhernou příležitost poznat tyto vynikající odrůdy. Výběr jedné nebo dvou lahví je nejen krásným suvenýrem nebo dárkem, ale také ochutnávkou bohaté vinařské tradice Umbrie, která je ideální pro ty, kteří si chtějí přivézt kousek italské vinařské kultury domů.

vegahotel.net contact