Български
Čeština
Dansk
Eesti
Suomi
Français
Deutsch
Ελληνικά
Magyar
Italiano
Latviski
Lietuvių
Nederlands
Norsk
Polski
Português
Română
Русский
Slovenčina
Slovenščina
Español
Svenska
Türkçe
English
Українська

Perugia - mida vaadata

Histooriline kesklinn: Avastage Perugia ajaloolise südame võlu. Perugia ajaloolise kesklinna iidsetel tänavatel jalutuskäik on nagu astumine kaunilt kootud ajalooteostesse. Iga sammuga tõmbab teid sügavamale ajastusse, mis sosistab lugusid möödunud aegadest. Linna keskaegne võlu on käegakatsutav, võlvid, trepid ja kitsad tänavad on nagu aknad muinasjutulisse minevikku. Iga pöörde ja pöörde järel avanevad salajased sisehoovid ja lummavad väljakud, mis on täis elavat kaja elavat ajalugu. See on midagi enamat kui lihtsalt jalutuskäik, see on suurepärane teekond läbi aja, kus iga nurgake sisaldab uut, veetlevat avastust.

Palazzo dei Priori: Astuge sisse Palazzo dei Priori, arhitektuuripärlile, mis mitte ainult ei võta hinge kinni, vaid viib teid ka otse Perugia muinasjutulise mineviku südamesse. See 13. sajandist pärinev hoone ei ole mitte ainult muljetavaldav vaatamisväärsus Itaalia rikkalikus arhitektuurimaastikus, vaid see on ka linna ajaloolisest hiilgusest jutustav suurejooneline lõuend. Selle auväärsete müüride sees asub Umbria Rahvusgalerii, mis on kunstihuvilistele absoluutne varjupaik, kus iga renessansiajastu meistriteos avab ainulaadse peatüki kunstilisest hiilgusest ja kultuurilisest sügavusest. Ja asi ei ole ainult kunstis - Palazzo ise oma majesteetlike saalide ja peenelt kaunistatud kambritega pakub intrigeerivat sissevaadet keskaja poliitilistesse ja sotsiaalsetesse keerdkäikudesse. See ei ole lihtsalt külastus; see on Itaalia pärandi elegantsi mähitud ajaloo ja kunsti nautimine.

Fontana Maggiore Sukeldu Perugia võlu Fontana Maggiore's, mis on selle lummava linna pulseeriva südame, Piazza IV Novembre'i keskpunktiks olev lummav keskaegne purskkaev. See purskkaev, mida kaunistavad keerulised skulptuurid, milles on kunstlikult segatud piiblilugusid ja sodiaagimärke, ei ole pelgalt veesemestik; see on osa elavast ajaloost ja tunnistus möödunud ajastu kunstilisest peenutsemisest. Kui vesi tantsib ja mängib purskkaevus, ei saa te teisiti, kui tunnete, et olete seotud põlvkondadega, kes on kogunenud selle koha ümber, muutes selle nii kohalike kui ka külaliste jaoks ajatuks kohtumispaigaks.

Perugia Underground Sukelduge Perugia varjatud sügavustesse, külastades selle intrigeerivat maa-alust linna, mis on ajaloolise keskuse all asuvate tunnelite ja kambritega labürint, mille iga käänak avab Perugia mineviku kihilise tapeedi. See maa-alune avastusretk ei ole lihtsalt ekskursioon, vaid seiklus linna ajaloo südames, kus iga varjatud käik ja hämaralt valgustatud ruum sosistab saladusi ammu möödunud ajast, pakkudes ainulaadset ja intiimset pilku elule, mis kunagi pulbitses üleval asuvate vilkaste tänavate all.

Rocca Paolina, kunagine 16. sajandi kindlus, mis nüüd oma osalistes varemetes sosistab lugusid minevikust, pakub oma kutsuvate maa-aluste käikudega ajarännakut. Kui te neis hämarates koridorides kõnnite, ei uuri te mitte lihtsalt iidset ehitist, vaid astute sisse intriigide ja ajalooga põimitud jutustusse. Õhk on paksult täis möödunud sajandite sammude kaja ning iga kivi ja võlvkäik kannab endas lugu, mis muudab teie jalutuskäigu läbi Rocca Paolina'i Perugia tormilise ajalooga seotud elamuseks, kus iga nurgake avab uue, varjatud peatüki möödunud ajastust.

Umbria riiklik arheoloogiamuuseum Avastage Umbria riiklik arheoloogiamuuseum, mis asub endise San Domenico kloostri ajaloolistes müürides, kohas, kus aeg seisab selle pühade saalide keskel. See muuseum ei ole lihtsalt artefaktide hoidla; see on teekond läbi ajaloo, kus on erakordne kollektsioon etruskide ja roomlaste aardeid, mis räägivad iidsetest tsivilisatsioonidest ja unustatud ajastutest. Galeriides rändades räägib iga ese, alates õrnast keraamikast ja lõpetades kividega, oma loo, kutsudes teid ühendust võtma kauge minevikuga ja imetlema seda rikkalikku kultuurilist vaipa, mille on kudunud need, kes kõndisid maa peal ammu enne meid.

Perugia - kus ööbida

Perugia - mida osta

Šokolaad ja maiustused: Perugia, mis on tuntud oma peenete šokolaadide, eriti kuulsa Baci Perugina poolest, on paradiis magusaisikutele. Need šokolaadid, mis on külastajatele hädavajalik ost, kehastavad piirkonna rikkalikke maitseid. Lisaks Bacile pakuvad linna kondiitripoed ka hulgaliselt muid kohalikke ja käsitöönduslikke šokolaaditooteid ja maiustusi. Iga Perugia pood on veetlev avastus, mis pakub laia valikut maiustusi, mis peegeldavad linna pikaajalist šokolaadivalmistamise traditsiooni.

Umbria trühvlid: Umbria, mis on kuulus piirkond oma peente trühvlite poolest, pakub Perugias kulinaarset aaret mitmesuguste trühvlitoodetega. Alates rikkalikult maitsestatud õlidest ja aromaatsetest kastmetest kuni oskuslikult konserveeritud trühvliteni on need hõrgutised ideaalsed neile, kes soovivad koju kaasa võtta tükikese Itaalia gastronoomilisest tipptasemest. Iga toode pakub ainulaadset võimalust kogeda Umbria köögi autentseid ja erilisi maitseid, mistõttu on need tooted kohustuslikuks kasutamiseks nii gurmaanidele kui ka uudishimulikele reisijatele.

Lokaalsed veinid: Perugiat ümbritsev piirkond on tuntud erakordsete veinide tootmise poolest, kusjuures Orvieto ja Sagrantino di Montefalco on silmapaistvad sordid. Veinihuvilistele või neile, kes soovivad piirkonna maitseid nautida, on külastus kohalikku enoteca (veinipoodi) meeldiv kogemus. Siin saate valida nende peente veinide hulgast, mis sobivad suurepäraselt suveniiriks või tähelepanelikuks kingituseks koju. Iga pudel pakub ainulaadset pilguheitu Umbria rikkalikku viinamarjakasvatusse, muutes selle meeldejäävaks ja maitsekaks mälestuseks teie Perugia külastusest.

Keraamika ja keraamika: Umbria pikaajaline keraamikatraditsioon on Perugias ja selle naaberlinnades elavalt esindatud, kus külastajad saavad avastada suure valiku kaunilt käsitööna valminud, käsitsi maalitud keraamikat. Need suurepärased esemed, alates kaunistest vaasidest kuni võluvate lauanõudeni, ei ole lihtsalt tarbeesemed, vaid kunstiteosed, mis kehastavad piirkonna kunstipärandit. Valides mälestuseks ühe neist keraamikatoodetest, saate püsiva ja käegakatsutava mälestuse oma reisist, mis kajastab Umbria käsitöö ja stiili olemust.

Kohalikud veinid: Perugia ümbruse maaliline piirkond on tuntud oma suurepäraste veinide, sealhulgas tunnustatud Orvieto ja Sagrantino di Montefalco veinide poolest. Kohaliku enoteca (veinipoe) külastamine pakub meeldivat võimalust tutvuda nende väljapaistvate sortidega. Ühe või kahe pudeli valimine ei ole mitte ainult suurepärane suveniir või kingitus, vaid annab ka aimu Umbria rikkalikust veinitraditsioonist, mis sobib ideaalselt neile, kes soovivad tuua koju tükikese Itaalia veinikultuuri.

vegahotel.net contact