Български
Čeština
Dansk
Eesti
Suomi
Français
Deutsch
Ελληνικά
Magyar
Italiano
Latviski
Lietuvių
Nederlands
Norsk
Polski
Português
Română
Русский
Slovenčina
Slovenščina
Español
Svenska
Türkçe
English
Українська

Perudža - ką pamatyti

Istorinis miesto centras: Atraskite Perudžos istorinės širdies žavesį. Pasivaikščiojimas senovinėmis Perudžos istorinio centro gatvelėmis - tarsi žingsnis į nuostabiai išaustą istorijos gobeleną. Sulig kiekvienu žingsniu vis giliau pasinersite į epochą, kuri šnabžda pasakojimus apie praėjusius laikus. Mieste juntamas viduramžių žavesys, o arkos, laiptai ir siauros gatvelės yra tarsi langai į istorinę praeitį. Kiekvienas posūkis atskleidžia slaptus kiemelius ir kerinčias aikštes, kuriose skamba ryškios istorijos aidai. Tai daugiau nei pasivaikščiojimas - tai iškili kelionė laiku, kur kiekvienas kampelis slepia naują, žavų atradimą.

Palazzo dei Priori: Įženkite į Palazzo dei Priori - architektūros perlą, kuris ne tik užgniaužia kvapą, bet ir perkelia tiesiai į Perudžos istorinės praeities širdį. Šis XIII a. pastatas yra ne tik įspūdingas vaizdas turtingame Italijos architektūriniame kraštovaizdyje, bet ir didinga drobė, pasakojanti apie miesto istorinę didybę. Tarp garbingų jo sienų įsikūrusi Umbrijos nacionalinė galerija - absoliutus meno entuziastų rojus, kur kiekvienas renesanso šedevras atskleidžia unikalų meno spindesio ir kultūros gelmės skyrių. Ir tai ne tik menas - pats Palazzo su didingomis salėmis ir rafinuotai dekoruotais kambariais siūlo intriguojantį žvilgsnį į viduramžių politines ir socialines subtilybes. Tai ne tik apsilankymas - tai pasimėgavimas istorija ir menu, apgaubtas itališko paveldo elegancija.

Fontana Maggiore Pasinerkite į Perudžos žavesį prie Fontana Maggiore - kerinčio viduramžių fontano, kuris yra centrinė Piazza IV Novembre aikštės, pulsuojančios šio žavingo miesto širdies, dalis. Šis fontanas, papuoštas sudėtingomis skulptūromis, kuriose meistriškai susipina Biblijos pasakojimai ir zodiako ženklai, yra ne tik vandens telkinys, bet ir gyvosios istorijos kūrinys, liudijantis prabėgusios epochos meninę rafinuotumą. Kai vanduo šoka ir žaidžia fontane, galite nesijausti susiję su kartų kartomis, kurios susibūrė prie šios vietos, todėl ji tapo laikui nepavaldžia susitikimo vieta tiek vietiniams, tiek svečiams.

Perudžos požemiai Pasinerkite į paslėptas Perudžos gelmes ir aplankykite intriguojantį požeminį miestą - tunelių ir kamerų labirintą, įsispraudusį po istoriniu centru, kurio kiekvienas posūkis atskleidžia daugiasluoksnį Perudžos praeities gobeleną. Šis požemių tyrinėjimas - tai ne tik ekskursija, bet ir nuotykis į pačią miesto istorijos širdį, kur kiekvienas paslėptas praėjimas ir menkai apšviesta patalpa šnabžda seniai prabėgusio laiko paslaptis ir suteikia nepaprastai intymų žvilgsnį į gyvenimą, kuris kadaise virė po šurmuliuojančiomis gatvėmis.

Rocca Paolina - kadaise galinga XVI a. tvirtovė, kurios daliniai griuvėsiai dabar šnabžda pasakojimus apie praeitį, siūlo kelionę laiku, nes jos požeminiai koridoriai sukelia įspūdį. Vaikštinėdami šiais šešėliniais koridoriais ne tik tyrinėjate senovinį statinį, bet ir įsitraukiate į intrigomis ir istorija apipintą pasakojimą. Ore tvyro praėjusių amžių žingsnių aidas, o kiekvienas akmuo ir arka turi savo istoriją, todėl pasivaikščiojimas po Rocca Paolina tampa įtraukiančia patirtimi apie audringą Perudžos istoriją, kur kiekvienas kampelis atskleidžia naują, paslėptą praėjusios epochos skyrių.

Umbrijos nacionalinis archeologijos muziejus Atraskite Umbrijos nacionalinį archeologijos muziejų, įsikūrusį tarp istorinių buvusio San Domeniko vienuolyno sienų - vietą, kur laikas sustojęs tarp šventų salių. Šis muziejus - tai ne tik artefaktų saugykla, bet ir kelionė per istoriją, kurioje saugoma nepaprasta etruskų ir romėnų lobių kolekcija, bylojanti apie senąsias civilizacijas ir užmirštas epochas. Vaikštinėjant po galerijas kiekvienas artefaktas - nuo subtilios keramikos iki akmenų su užrašais - pasakoja savo istoriją, kviečia užmegzti ryšį su tolima praeitimi ir pasigrožėti turtingu kultūriniu gobelenu, išaustu tų, kurie žemėje vaikščiojo gerokai prieš mus.

Perudža - kur apsistoti

Perudža - ką apsipirkti

Šokoladas ir saldumynai: Perudžą, garsėjančią išskirtiniais šokolado gaminiais, ypač garsiuoju "Baci Perugina", galima vadinti rojumi saldumynų mėgėjams. Šie šokoladiniai saldainiai, kurie yra būtinas lankytojų pirkinys, įkūnija turtingą regiono skonį. Be "Baci", miesto konditerijos parduotuvėse rasite daugybę kitų vietinių ir amatininkų šokolado gaminių ir saldumynų. Kiekviena Perudžoje esanti parduotuvė - žavus atradimas, siūlantis įvairiausių skanėstų, atspindinčių senas miesto šokolado gamybos tradicijas.

Umbrijos triufeliai: Umbrija - regionas, garsėjantis išskirtiniais triufeliais, Perudžoje pristato kulinarinį lobį - daugybę triufelių gaminių. Nuo sodraus skonio aliejų ir aromatingų padažų iki meistriškai užkonservuotų triufelių - šie skanėstai idealiai tinka tiems, kurie nori namo parsivežti dalelę Italijos gastronominio meistriškumo. Kiekvienas gaminys siūlo unikalų būdą pajusti autentišką ir išskirtinį Umbrijos virtuvės skonį, todėl juos būtina turėti ir gurmanams, ir smalsiems keliautojams.

Miesčioniški vynai: Perudžos apylinkės garsėja išskirtiniais vynais, iš kurių išsiskiria Orvieto ir Sagrantino di Montefalco. Vyno entuziastams ar tiems, kurie nori paragauti regiono skonio, maloniai nuteiks apsilankymas vietinėje enoteca (vyno parduotuvėje). Čia galėsite išsirinkti iš daugybės šių puikių vynų, puikiai tinkančių parsivežti namo kaip suvenyrą ar rūpestingą dovaną. Kiekvienas butelis - tai unikalus žvilgsnis į turtingą Umbrijos vynuogininkystę, todėl jis taps nepamirštamu ir skoningu prisiminimu apie apsilankymą Perudžoje.

Keramika ir puodininkystė: Perudžoje ir gretimuose miesteliuose ryškiai atsiskleidžia ilgametės Umbrijos keramikos gamybos tradicijos - čia lankytojai gali atrasti platų gražiai pagamintų, rankomis tapytų keramikos dirbinių pasirinkimą. Šie išskirtiniai dirbiniai - nuo puošnių vazų iki žavingų indų - yra ne tik naudingi daiktai, bet ir meno kūriniai, įkūnijantys regiono meninį paveldą. Pasirinkę vieną iš šių keramikos dirbinių atminimui, turėsite ilgalaikį ir apčiuopiamą priminimą apie savo kelionę, atspindintį Umbrijos meistriškumo ir stiliaus esmę.

Miesčioniški vynai: Vaizdingas Perudžos apylinkių regionas garsėja puikiais vynais, tarp jų - pripažintais Orvieto ir Sagrantino di Montefalco. Apsilankius vietinėje enoteca (vyno parduotuvėje), turėsite puikią galimybę susipažinti su šiomis išskirtinėmis rūšimis. Išsirinkę vieną ar du butelius ne tik gausite puikų suvenyrą ar dovaną, bet ir paragausite turtingų Umbrijos vyndarystės tradicijų, kurios puikiai tinka tiems, kurie nori namo parsivežti dalelę itališkos vyno kultūros.

vegahotel.net contact